Dětský folklórní soubor Javorníček


Web Javorníčku po 6 letech...


Když jsme v květnu roku 2009 spouštěli naše stránky, chtěli jsme, aby sloužili k nejrůznějším účelům. Chtěli jsme, aby informovaly o životě souboru, o jeho aktuální činnosti, o akcích, vystoupeních a festivalech. Chtěli jsme, aby sloužily jako archiv souboru - abychom zde mohli pátrat v čase a třeba i zavzpomínat na dobu, kdy jsme byli součástí souboru. Chtěli jsme, aby stránky byly zdrojem písniček, které v souboru zpíváme a aby byly vůbec místem, kde se dají najít informace o Vlašsku, Brněnsku a dalších oblastech, které zpracováváme. Chtěli jsme, aby naše kategorie měli prostor pro prezentaci své činnosti. Chtěli jsme, aby se každý mohl kdykoli ponořit do našeho světa.

Do jaké míry se nám to daří plnit posuďte sami. Tímto příspěvkem se chceme lehce s odstupem podívat na naši práci. Následující statistiky a shrnutí jsou nejen zajímavé, ale určitě poskytnou i cenné údaje pro další rozvoj stránek. Statistiky jsme rozdělili na ty, které se týkají NÁVŠTĚVNOSTI a potom OBSAHU.

 

Děkujeme za ohlasy a připomínky.

Děkujeme, že jste naší součástí.

Váš Javorníček.

 

Návštěvnost stránek

Celkový přehled

Za sledované období (28.9.2009-15.3.2015) máme celkem 88 942 návštěv, což je asi 45 návštěv denně. Průměrně u nás návštěvník stráví zhruba 3,5 minuty. Maximum bylo v den Premiéry - 16.11.2013 bylo 718 návštěv.Základní statistiku si můžete prohlédnout níže.

Z jakých zemí se k nám nejčastěji dívají?

Návštevy stránek máme z nejrůznějších koutů zeměkoule. Podle četnosti jsou na prvních desíti místech tyto státy: Česká republika, Slovensko, Německo, USA, Polsko, Brazílie, Anglie, Itálie, Rakousko a Holandsko. Na mapce níže se můžete podívat, kde všude se na naše stránky dívají. Kompletní žebříček první stovky států naleznete ZDE.

A z jakých měst?

Zajímavá je také statistika z jakých měst se naše stránky nejčastěji zobrazují. V prní desítce nalezneme samozřejmě česká a slovenská města - Brno, Praha, Zlín, Ostrava, Olomouc, Vsetín, Jihlava, Rožnov pod Radhoštěm, Plzeň a Bratislava. V první stovce však najdete i velká evropská města jako Brlín nebo Londýn. Na první stovku měst se můžete podívat ZDE. Na mapce níže se můžete podívat na rozložení návštěvnosti v rámci ČR.

A ještě z jakých zařízení nás sledujete...

Z desktopových počítačů se na naše stránky dívali nejčastěji lidé z Internet Exploreru, dále pak následuje Firefox, Chrome, Opera a Safari. Zatímco podíl IE, Firefoxu a Opery se stále zmenšuje, podíl Chrome a Safari roste. Co se týká mobilních přístrojů, jejichž velký nástup (aspoň co se týká sledování našich stránek) začal v roce 2012, tak vedou zařízení se systémem Android, následuje IOS a Windows Phone. V tabulkách níže jsou i vyjádření v procentech.

 

Obsah

Zpěvník

V našem zpěvníku je v současné době 430 písniček z Valašska, Brněnska, Horácka, Moravského Slovácka, Kopanic, z čech i Slovenska. Zpěvník průběžně doplňujeme a po zadání přistupových údajů, které znají všichni vedoucí souboru, jsou plně k dispozici.

Kroniky, deníky ze zájezdů a programy Premiér

Na stránkách naleznete naskenované rozsáhlé kroniky souboru z jeho počátků, které obsahují unikátní a vzácné vzpomínky tehdejších členů, ale i ohlasy z novina jiných médií. Máme zde i desítku jedinečných deníků ze zájezdů souboru, které si účastníci vedli, a které jsou úžasně autentické a zábavné. Stejně tak archivujeme programy z výročních vystoupení souboru, které se koná vždy po 5-ti letech.

Audio, video a tisk

V rámci našich možností se snažíme dávat na web všechny zmínky o Javorníčku v novinách, televizi i rádiu. Ve videosekci najdete i ukázky z filmů, které si souboráci natočili během zájezdů nebo jiných akcí.

Aktuality

Snažíme se, aby stránky popisovaly aktuální dění v souboru, a to hlavně prostřednictvím aktualit. Od května 2009 jsme jich na web dali zhruba 130, což odpovídá průměru jedna aktualita za dva týdny.

Fotogalerie

Fotogalerie jsou rozděleny podle roku. Za necelých 57 let od vzniku souboru nám chybý fotky pouze z patnácti ročníků, většinou samozřejmě těch starších. Web obsahuje celkem 208 galerií, ve kterých je obsažena zhruba 8 500 fotek. Průběžně se budeme snažit doplňovat fotky z co nejíce akcí, kterých jsme se zůčastnily - ať se dá zavzpomínat.

Seznam členů

Tento seznam obsahuje aktuálně 1219 jmen členů souboru, kteří ho od svého vzniku v roce 1958 navštěvovali. Seznam aktualizujeme každý rok, kdy ho doplníme o nové děti. Samozřejmě platí, že na něj dopíšeme každého, kdo se připomene, že na něm chybí. Klidně nám to napište.

Facebook

založili jsme souborové stránky na Facebooku, které v současné době sleduje již 300 lidí. Chceme zde dát prostor pro připomínání akcí souboru, pro diskuzi a vůbec pro aktivní komunikaci s našimi přáteli.

Google kalendář a mapa

javorníček má i svůj kalendář na Googlu, který obsahuje aktuální známé akce souboru, včetně vystoupení, zájezdů, festivalů, ale i pravidelných zkoušek. Každý, kdo o to požádá má možnost si nechat tyto kalednáře nasdílet. Na Google mapách máme i archiv všech zahraničních zájezdů, kterých se soubor od svého založení zúčastnil.