Dětský folklórní soubor Javorníček


Tábor 2009


"Když se čas tráví na suprovým místě, se suprovýma lidma a v suprové atmosféře, tak vždycky rychle utíká."

Letošní Žirka byla taková ... Ti šťastnější, co tam strávili celé tři týdny to potvrdí a ti méně šťastní to prostě namají jak vyvrátit. Událo se toho mnoho...

Jak to vlastně letos celé bylo?

Akce první - tábor

táborPrvní dva týdny probíhaly klasickou táborovou formou. Nejhlavnější změnou bylo, že se tábor po několika letech opět zaplnil. Oproti loňským rokům, kdy byl počet dětí kolem čtyřiceti až padesáti, nám letos počet účastníků vzrostl téměř o polovinu. Je nutno podotknout, že valná většina dětí byla z mladších kategorií, a tak se tedy tábor po dlouhé době konečně „omladil“ a vedoucí a instruktoři získali novou motivaci na vytváření her a programů.

Díky velkému počtu dětí se tábor navrátil do svých starých kolejí a opět bylo vytvořeno šest oddílů, což znamená, že jsme museli rozšířit vedení. Nově byla zapojena téměř celá nejstarší kategorie, tj. Klub, a do našich řad se přidalo i několik muzikantů, což výrazně obohatilo folklórní a kulturní ráz celého tábora.

Podrobnosti k ději celotáborové hry, ale i k dalším programům najdete v odkazech výše...

 

Akce druhá - Žirovnický Holiday Workshop

Holiday WorkshopAkce, o které nikdo dopředu nevěděl, jak vlastně přesně dopadne. Jednalo se o kombinaci soustředění starších kategorií a dovolené s dětmi pro „staré“ souboráky. Nebyl oficiální společný program pro všechny. Kategorie si program zajišťovaly samy a to hlavně tancováním, výlety do Žirky nebo na koupaliště Budín. Ovšem, vyskytoval se tu i určitý zvláštní živočišný druh, něco mezi starým souborákem a členem kategorie – Návštěvy. Byla to skupina osamělých jezdců, která přes den brázdila okolí na kolech nebo autem a večer vždy zapadla mezi „staré“ souboráky a děti z kategorií. I přes zdánlivou nehomogenitu prostředí se tento projekt podařil a společné večerní akce u srubu jsou toho neklamným důkazem.

 

„Žirka to je pojem, na který se nezapomíná.“

Akce třetí - svatba Domči a Radka

pudiloviTřetí týden tábora byl ukončen neobvyklou akcičkou, a to táborovou svatbou Domči Šimkové a Radka Pudila. Jsou to dva lidé, kteří jsou odmalička členy souboru a zejména malé děti je velmi dobře znají. Akce to byla velkolepá a Žirovnice jistě takovou nepamatuje. Přes dvě stě pozvaných hostů, obřad  na zámku v Žirovnici, svatební hostina v jídelně v táboře, na večerním popíjení asi sto sedmdesát lidí, ... celý tábor byl kompletně obsazen! Vzniklo i malé stanové městečko na fotbalovém hřišti. Aut bylo tolik, že bylo zřízeno parkoviště na louce u srubu. I přes počáteční nervozitu se akce vyvedla a velký dík patří všem Javorníčkům, kteří se svatbou pomáhali a také úžasné kuchyni, která připravila vskutku královskou hostinu! Jakmile to bude možné, budou zde na webu dostupné i fotky ze svatby.