Dětský folklórní soubor Javorníček


Stavba šamšulárny


Vážení přátelé, dobrá věc se podařila a naši novou Šamšulárnu jsme zdárně postavili. Drobné dokončovací práce budou ještě probíhat v terminu stvění tábora (3.-4.7.2015). Následně proběhne vyúčtování celé akce, která se uskutečnila díky veřejné sbírce.

Veřejná sbírka (ke dni 26.7.2015 vybráno 191 539,-)

Dovolujeme si Vám touto cestou velmi poděkovat za příspěvky, které jste poukázali na účet našeho souboru na výstavbu nové Šamšulárny. Velmi jste nám pomohli. Seznam všech, kteří přispěli si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz níže.

Průběh stavby

Stavbu jsme započali o víkendu 11.-12.dubna a podle plánu je rozdělena s přestávkami na celkem pět víkendů. Poslední se uskuteční 23.-24.května. Na každý z víkendů jsme naplánovali stavbení práce a zorganizovali lidské a materiální zdroje. Lidské zdroje tvoří bývalí i současní členové souboru a během první čtyř víkendů se nás tam vystřídalo téměř čtyřicet. Vše pod dohledem architekta, stavbyvedoucího a hlavního dozora v jedné osobě - Martina (Kmochyho) Knoppa. Jako poděkování a připomínku pro časy budoucí jsou jména všech brigádníků uvedena na našem webu (viz odkaz níže).

Fotogalerii z průběhu výstavby si můžete prohlédnout pod textem. Ukazuje stav po pátém víkendu, kdy zbývá k celkovému dokončení již málo. Celý proces výstavby byl snímán kamerou a bude z něj vyhotoveno časosběrné video, které uvidíte co nejříve na této stránce.