Dětský folklórní soubor Javorníček


SPOLU DOMA


Milé děti, drazí rodiče a přátelé Javorníčku,

chtěli bychom vás jménem Javorníčku co nejsrdečněji pozdravit.

Na začátku školního roku si asi většina z nás nedokázala nebo spíš nechtěla připustit možnost znovuzavedení distanční výuky a zákazu volnočasových aktivit. V tuhle chvíli si možná naopak neumíme představit, že bude v brzké době povolené/bezpečné zpívat a tancovat na zkouškách v Lužánkách nebo na vystoupení. Proto jsme se snažili najít způsob, jak bychom mohli být aspoň trošku spolu a přinést vám kousek Javorníčku domů.

Náš projekt na distanční podzim jsme pojmenovali SPOLU DOMA.

Každou neděli budou pro děti připravena tematická videa. Chtěli bychom vám jejich prostřednictvím přiblížit některé zvyky vážící se ke konkrétním svátkům (aktuální je podzim a advent), zkusili bychom se společně na dálku naučit několik písniček a odvážili bychom se vás inspirovat návody na rukodělné aktivity. První část najdete už dnes 15.11. na tomto odkazu: https://sites.google.com/javornicek.cz/spoludoma/aktu%C3%A1ln%C3%AD, od zítřka 16.11. bude možné si videa prohlédnout na spoludoma.javornicek.cz.

Záleží samozřejmě jen na vás, jestli budete chtít se k nám touto cestou připojit. Vše je dobrovolné. V žádném případě nemáme v úmyslu přidávat vám další domácí úkoly.

Pokud se vám naše nápady a náměty budou líbit a něco vytvoříte, budeme moc rádi, když se s námi o výsledek podělíte a pošlete nám fotku nebo krátké video. My se je pak pokusíme zakomponovat do programu "ON-LINE KONCERTU", který se bude vysílat živě v neděli 20.12.2020 v 17.00 hodin a jehož prostřednictvím budeme moci být jako Javorníček všichni spolu doma.

 

Za realizační tým - Ája Knoppová a Veru Varvařovská