Dětský folklórní soubor Javorníček


Představujeme se


Tak jsme opět postoupili. Jsme čtverka a dostáváme se do toho správného souborového víru, který nás ponese až do konce života. Jsme super parta, což ukazujeme na mnoha různých akcích ať už je to tábor, soustředění nebo festivaly. Jako stěžejní kategorii Javorníčku nás ty nejlepší zájezdy a folklorní festivaly ještě čekají, i tak jsme si o těchto prázdninách užili super povedený festival v Maďarsku. Naši vedoucí pro nás mají připravený nabitý program, který obsahuje kromě čím dál tím delších a prestižnějších vystoupení obsahuje taky spoustu volnočasových aktivit jako třeba výlety, chaty a tábory. Začínáme se taky ukazovat na různých akcích souboru jako je ples Javorníčku a na tanečních zábavách a folklorních akcích v celém Brně. Za chvíli nám to bude všechno patřit, uvidíte...:-)

Ve vedení žádné změny. Stabilní dvojice Luboš a Kmochy nás vedou už asi 8let od našich prvních krůčků v Javorníčku. Holky Baruna a Gabča přibyly sice až později, ale super zapadají do Lubikova týmu KGB (KmochyGabčaBaruna)  a to nejen kvůli počátečním písmenům jmen. Gabča vede zpěv a díky ní máme v repertoáru několik parádních sborů a Barči se zase svěříme když je nějaký problém.

 

naše představení z trojky:

Ahoooj, z dvojky se stala trojka!

Jak rosteme a pomalu dospíváme, měníme se a mění se i spousta věcí kolem nás. Teď nastala i poměrně významná změna v té velké části života jménem Javorníček. K číslu II v našem názvu přibyla jednička a my jsme se stali III. kategorií.

Je to pro nás velká zodpovědnost, protože se toho musíme naučit spoutu nového. Mnoho nových tanců jako je třeba šlapák a taky spoutu nových pásem, kde už budeme !OPRAVDU! tancovat ... čím dál častěji i v párech. Ta +1 v našem názvu nám časem, až budeme dostatečně šikovní, zajistí i první menší zájezdy třeba i na zahraniční folklorní festivaly. Abychom se všechno co nejrychleji naučili budeme určitě často jezdit i na soustředění, kde nám naši staro-noví vedoucí dají pořádně do těla.

Mimo všech akcí týkajících se tancování, kterých bude pomalu ale jistě přibývat, určitě nezapomeneme se pořádně pobavit - o to jde v Javorníčku samozřejmě především. Naši vedoucí určitě nezapomenou pro nás připravit plno zajímavých aktivit při kterých se budeme smát a užívat si je.

A kdo že se nám to bude těch několik let v trojce staro-nově věnovat? Nikdo menší než Lubik Smejkal jako vedoucí a jeho parta instruktorů. Mezi ně patří staří známí Barča Benčíková a Martin Knopp (Kmochy) a nově přibude i velká posila, kterou si všichni dobře pamatujeme, protože už nás vedla v přípravce. Je to Gabča Přetáková.