Dětský folklórní soubor Javorníček


Ohlasy


 

Premiéra Javorníčku 2009 - 50 let od vzniku souboru

 

"Dobrý den,

 

posíláme pár postřehů z nádherného večera v Mahenově divadle v Brně:


Svatí pochudují aneb od jara do jara - tímto pořadem oslavil 9.listopadu 2008 v Mahenově divadle v Brně 50 let svého trvání dětský folklórní soubor Javorníček.

 

V pestrém sledu tanců, písní a lidové muziky se představila všechna oddělení souboru, aby prostřednictvím sv. Jiří, sv. Jana, sv. Cecilie, sv. Štěpána a sv. Josefa připomněla výroční obyčeje a zvyky. Souznění jeviště a hlediště bylo patrné již od prvního vstupu nejmladších Javorníčků na prkna ´Velkého divadla´.

Stejná atmosféra panovala během večera ve všech prostorách divadla.

 

Většinu dospělých jistě překvapilo, s jakou samozřejmostí děti vystupovaly na scéně opravdového stánku umění. Jsou to především zkušenosti předávané v Javorníčku z generace na generaci, ale i dlouholeté vedení ke kamarádství, přátelství, toleranci, vzájemné úctě a pokoře.

 

Vrcholem večera byl závěrečný blok ´Vyhrávání Josefovi´ - citlivá vzpomínka na zakladatele a dlouholetého vedoucího Javorníčku.

´Povedlo se, jedeme dál!´ - jakoby v ten okamžik vzkázal Pepa Čáp z folklórního nebe roztančenému mládí na jevišti i vstoje aplaudujícím divákům v hledišti Mahenova divadla."

 

Jana a František TAUCHMANOVI

FS Špindleráček

Špindlerův Mlýn

 

Zájezd do Szegedu 2009

Dobry den, videl jsem vcerejsi vystoupeni vaseho souboru v Gyule (Madarsko). Meli velky uspech, dostali silny potlesk. Byl to prijemny zazitek. Dekuji.

Károly Felegyi

 

Zpěvník

Je to opravdu skvělý nápad s tímto zpěvníkem. Děkujéme, kteří mají co do činění s provozváním Javorníčku a to A do Ž

Lucie Bednářová

 

Stránky Javorníčku

Stránky Javorníčku, jedním slovem skvost, který můžou ostatní jen závidět. Koukl jsem sem po delší době, jelikož jsem potřeboval upřesnit termín jedné akce a zůstal jen v němém úžasu...
Sice jsem měl toho v práci hodně, ale asi zůstanu dnes přesčas :o)
.. doprostřed mé oblíbené 
WyžliPižli
srzrtrbrmrkr
psqldtn
tajak do deníku, abych viděl zda to vůbec někdo čte :o)))

Každopádně hodně zdaru... W.

Petr Vyhlídal

 

Javorníček

Děti už mám velké, budou-li mít jednou vnoučata, do Javorníčku bych je vodil rád. dcera tančila u paní učitelky Veselé v ZUŠ a její soubor Valášek jsem měl rád. Jen měli málo tanečníků a moc tanečnic.

Zdeněk Mareček

 

Dobrý den

kamarádka z Písečnanu z Písku mě požádala o informace,zda nejsou v Brně přes prázdniny nějaké folklorní akce.A tak jsem si vzpoměla na svůj soubor Javorníček,který jsem navštěvovala v roce 1968 -1975.
Jmenovala jsem se Eva Lukšíková a se mnou tu chodily Dana a Iva Tesařovy,Iva Šebestová,Hana Holečková,Sabina....,vedla nás Drahuška Siedlová? Také jsem byla v Leningradě,jezdila do Radějova,Strážnice.Byly to krásné chvíle a fotky,které jsou ve fotogalerii mi přopoměly krásné dětství ,na které jsem nyní zavzpomínala a dokonce uronila i slzyčku.Díky Vám za to.
Prosím o zapsání do seznamu členů,děkuji.