Dětský folklórní soubor Javorníček


Novinky ze Žirovnice


Vážení rodiče, na tomto místě budete mít možnost sledovat aktuální dění na táboře v Žirovnici. S pozdravem vedoucí tábora 2014.

 

Sobota 28. 6. 2014

Vážení rodiče, všichni jsme v pořádku v Žírce. První autobusy přijely kolem půl jedné do krásného počasí. Po rozdělení stanů a prvním obědě jsme si dali míčové hry a se svačinou v ruce vyrazili na první práci po oddílech, kde jsme se seznámili navzájem. Po večeři jsme absolvovali veledůležitou vycházku po důležitých místech našeho lesa a okolí a ve 21,30 se konečně dočkali dvojky ze Strážnice. Takže jsme kompletní a máme za sebou i první bouřlivou noc. Pršelo hodně a bouřka u nás byla kolem půlnoci. Ale byla letní, bez větru, ráno udělala krásný vzduch. Během noci nikdo neplakal, vedoucí byli vzhůru po celou dobu a kontrolovali, jestli nezatéká do stanů, které zatím letos déšť nezažily.

Dnes v neděli čekáme chladněji, možná trochu deště, ale program je připraven adekvátně tomu. Odpoledne bude již první celotáborová hra a večer frisbee turnaj. Máme se dobře a vy se mějte taky dobře. Ozveme se zase brzy.

 

Úterý 1. 7. 2014

Tak se opět hlásíme ze Žirovnice z našeho lesa, kde je nadále všechno v pořádku. Počasí je spravedlivé, sem tam nějaká přeháňka, ale na oplátku je taky sluníčko a celkově se dá říct, že jsme zatím kvůli počasí upravovali program jen ojediněle. Včerejší noc byla chladná, ale ranní průzkum neprokázal žádné zmrzlíky. V pondělí jsme dopoledne malovali naše vlajky a chystali si kosmodrom, aby až budeme mít rakety, abychom mohli konečně odletět. Odpoledne byla celotáborová hra se sedmi úkoly pro kosmonauty a po večeři večerně - noční hra, kdy jsme byli poprvé večer v lese a vraceli se až za tmy. Ráno konečně rozcvička (v neděli nebylo a v pondělí ráno pršelo) a po snídani další díl frisbee turnaje. Po obědě proběhlo první letošní šamšulování, takže jsme opět čistí. Odpoledne jsme si natrhali borůvky na zítřejší vdolky a možná i na knedle, borůvky jsou letos malé a není jich exra mnoho, ale 100 lidí dokáže zázrak. No a teď večer máme za sebou pravý videostop, který byl plný legrace.

Zatím jsme všichni zdraví, občas někdo přijde, že se přejedl a bolí ho břicho, asi 8 klíšťat, jinak nic. Na marodce není aktuálně nikdo. Počasí očekáváme příznivé, tak snad konečně odletíme, protože rakety už máme hotové. Tak se o nás nebojte a občas nám napište nějaký lístek.


Sobota 5. 7. 2014

Tak už máme sobotu a dnes se náš pobyt přehoupl do druhé poloviny. Počasí je zatím opravdu příznivé, nejsou horka, sem tam nás svlaží deštík a je velmi příjemný vzdoušek. Je sice trochu nestabilní, že nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat pláštěnku, ale to se dá krásně vydržet. Už jsme absolvovali hodně důležitých věcí, šla se malá stezka odvahy (která musela být na první pokus kvůli dešti zrušena), byli jsme v Žirovnici a u té příležitosti jsme se vykoupali v tělocvičně, takže jsme zase čistí. Táborová hra jede naplno a dnes večer se šla velká stezka odvahy. Stejně jako na malé, všichni byli odvážní a nikdo neplakal. Někdo si zpíval, někdo povídal a někdo prostě jen šel nočním lesem…

Zdravotní situace je velmi dobrá, protože nemáme žádného ležícího maroda, jen nějaké naražené prsty a kolena, zatím zvládáme na místě. Lékař naší výpravy to považuje za prkotiny:-) Kuchyně je vzorová, jídlo už v podstatě nezbývá a každý večer se najde víc a víc dětí, které si jdou pro chleba s máslem. Probouzíme se do nedělního rána a to je vždy super, protože se vstává až v 8:00, nebude rozcvička a odpoledne nás čeká Velká žirovnická pouť. A na pondělí plánujeme celodenní výlet i s vařením v přírodě.

Naše oddíly jsou skvělé, už jsme se fotili a všichni si na památku odvezeme fotky. Můžete se sami podívat, jak se máme dobře. Netruchlete, my po vás taky netruchlíme a zase brzy napíšeme.

 

Středa 9. 7. 2014

Ahoj rodičové, v prvé řadě to, co Vás jistě nejvíc zajímá. Včerejší vlna bouřek nás sice zastihla, ale všechny jsme v pohodě přežili. Důležité bylo, že nefoukal silný vítr a trochu té vody už stejně bylo potřeba. Největší hromy a blesky byly přes den kolem oběda a pak odpoledne, takže jsme je strávili společně a tím pádem v pohodě. Teď brzy ráno je na louce mokro, nebe je ještě zatažené, ale už jen slabounce mrholí a než budou děti vstávat, určitě přestane úplně.

V neděli byla samozřejmě pouť, na kterou bylo krásné počasí a děcka zase nakupovaly jako divoké. Dovezou domů spoustu "potřebných" přívěsků, pravítek, balónků i hraček. V pondělí jsme vyrazili na celodenní výlet, což byl dobrý tah, neboť bylo celý den krásně. Na úterý byla nachystána celotáborová hra, která se stihla, přes poledne a do odpolední svačiny pršelo, odpoledne jsme zvládli část frisbee turnaje, kdy jeden zápas byl přerušen pro přeháňku a dohrával se za pobavení publika v holínkách a na blátě. Večer byl zábavný pořad o oddílových rekordech a byla připravena strašidelná stezka pro nejstarší táborníky. Vzhledem k přetrvávajícím silným přeháňkám a vlhkosti lesa jsme museli tuto atrakci pro letošní rok odvolat. Dva týdny jsou krátká doba a nám už zbývají jen tři večery!!! Uteklo to straně rychle, Vám také??

Dnešní den očekáváme spíše chladno a mokro, pršet by mělo přestávat, takže uzpůsobíme program, ale určitě bude hra a večer konečně čekáme tu povedenou Partičku. Dnes také musíme jít brzy spát, protože zítra má být noční hra! Zdravotní situace nadále v pořádku, jen jedna bolavá záda s každodenní masáží (Kuba Hradský), je nutno říct, že apetit dětí dosahuje maxima, na vedoucí nezbývají žádné zbytky na večer. Program je zřejmě naplněn až po vrch, protože i ti malí chodí ochotně v poledním klidu a po večerce spát.

Dnes se loučíme s připomenutím, že větší část z nás se již v sobotu vrací domů, předběžně plánujeme odjezd z tábora ve 13:00, takže v Brně v Lužánkách bychom měli být mezi 15:30 - 16:00. Přiměřeně se na Vás už těšíme.

 

Sobota 12. 7. 2014

Dnes se probouzíme do posledního rána, které je mlhavé, ale už teď je jasné, že bude krásný slunečný den. Včera jsme si ještě odpoledne střihli jednu krátkou a mírnou bouřku, ale nic nás nemohlo odradit od šťastného dokončení celotáborové hry. Kdo ji vyhrál?? To Vám řeknou děti sami a jistě i plno dalších zážitků. Čtverka na táboře zůstává a očekává kamarády ze Slovenska a Polska. Stráví týden na mezinárodním táboře. A ty ostatní děti Vám dnes odpoledne přivezeme zpátky. U Lužánek budeme mezi 15:30 a 16:00. Tak si nás přijďte vyzvednout:-)

Děkujeme Vám, že jste věnovali pozornost zprávám ze Žirovnice a těšíme se na všechny účastníky v roce 2015.

Fotogalerie