Dětský folklórní soubor Javorníček


My a MFF ve Strážnici


Zpět

straznice4

Letos se konal již 64.ročník MMF ve Strážnici a 27. ročník dětské Strážnice. Po několika letech, kdy se Javorníček  neúčastnil, jsme byli Alenkou Schauerovou  osloveni, že se  do programu hodí naše některá pásma, se  kterými jsme vystupovali na Premiéře a jedno pásmo jsme oprášili a nacvičili.

Byly vybrány dvě kategorie – II. a IV. a velká muzika – a všichni jsme v závěru školního roku nacvičovali na vystoupení jako divocí.

Odjížděli jsme od Lužánek v pátek 26. 6.2009 a naše kategorie měla odjíždět v počtu dvanácti dětí – pásmo Matěj je pouze pro jedenáct děvčat a jednoho kluka plus 6 děvčat ze starší kategorie, které představovaly stromy.

Nakonec přes organizační šum, nás odjelo jen jedenáct děvčat a jedna vedoucí ( nepočítám  plné obsazení IV.kategorie ), takže jsme výlet do Strážnice s vystoupením tam pojaly jako dívčí výlet.

Nevěděla jsem, jak bude vše vypadat, protože na posledních zkouškách nám vždy někdo chyběl, tak jsme vždy nacvičovali s obměnami, ale už na generálce bylo vidět, že jsme téměř profíci, protože nám vše šlo. Ale to předbíhám.

Pana řidiče jsme přemluvili a jeli jsme po dálnici, jak posléze na místě zhodnotil, že tak rychle ještě ve Strážnici nikdy nebyl. Po drobných a námi perfektně vyřešených drobných problémech s organizátory, jsme se odjeli ubytovat do asi cca 5 km  vzdáleného lesnického učiliště.

Po ubytování a po obědě jsme odjeli na generálku do skanzenu. Tam jsme viděli celý program tak, jak měl druhý den proběhnout, holky odtančily našeho Matěje, IV. kategorie Tříkrálovou hru a Mařáka s Mařenou a nacvičili jsme se všemi soubory taneční závěr. Obě písničky jsme se naučili pmatěj 2ři cestě do Strážnice – tak jsme šikovní.

Odjeli jsme do učiliště na večeři a po ní jsme až do tmy hrály v areálu učiliště hry. Bylo tam fajn, bylo vidět, že se tam učí budoucí lesníci- bylo to v lesíčku, příroda, pohoda, klid.

Po snídani, vybaveni kroji a vším co jsme potřebovali na vystoupení , jsme  odjeli do Strážnice, kde se holky po celonočním dešti v blátě převlékaly do těch krásných bílých košilek a cviček. Snažili jsme se je zachovat co nejdéle bílé a protože holky byly zlaté, tak se nám to i podařilo.

Vystoupení bylo SUPER, což snad potvrdí i někteří odvážní rodičové, kteří nelenili a přijeli se na nás podívat.

straznice3Po obědě, který jsme všichni absolvovali opět  v učilišti, jsme se vypravili do Strážnice na kraj města na seřadiště souborů.  Odtud jsmematěj s mírnými rozestupy od ostatních souborů prošli a protančili  celou   strážnickou hlavní třídu. Ta  byla  lemovaná  stojícími i sedícími diváky, kteří před svými domy na lavičkách a u prostřených stolečků sledovali mezinárodní přehlídku tančících lidiček. Tak jsme došli až na náměstí, kde IV. kategorie vystoupila na podiu pro desítky sedících i stojících diváků.  Po krátkém rozchodu jsme odjeli zpět na večeři a  HURÁ  zpět domů.

Dlouho jsem nezažila tak hodné děti a doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat v letošním roce.  Ještě jednou chválím a děkuji všem dětem, ale  i rodičům za přípravu a pomoc, jinak bychom tak dobří nebyli.

Za všechny děkuje Zuzka

Krátká slideshow z fotek:

 

Fotogalerie