Česky Česky English English Deutsch Deutsch Italiano Italiano Français Français

JavorníčekJavorníčekdětskýfolklórní soubor

Jak se máme na Jarních prázdninách :-)

Více aktuálních fotek na https://www.zonerama.com/JavornicekBrno/Album/2769530

1. den

V časných ranních hodinách jsme se vydali do našich milovaných Říčan. Po výborném smaženém květáku jsme si chvilku odpočinuli a vyrazili ven.

hry

Po cestě po Říčolandu jsme potkali moudrého Mudrce, který nám sdělil, že musíme zničit kouzelné prsteny. Ty způsobují v jedné zemi povodně, požáry a ve třetí zemi se neustále rozrůstá džungle...

Mudrc

... takže jsme se rozdělili do úderných skupin, které pomohou zničit prsteny a zachrání tak 3 ohrožené země:

Večer jsme si zatrsali na diskošce a hajdy do hajan!

disko

2. den

Dnes dopoledne si děti vymyslely názvy oddílů a nakreslily erby.

erby

Kubův oddíl jsou Zapálení plameňáci (oheň), Ánin Florelové Říčorostí (džungle) a Gabčin Podvodníci (voda).

Po obědě nás navštívila farmářka, na jejímž pozemku někdo rozházel barevné papírky. Z nich jsme zjistili, že nám moudrý Mudrc poradí, kde zničit nebezpečné prsteny.

CJH

Za tmy jsme se vydali ven, vzali jsme si svíčky a zahráli si svíčkový fotbal. A nakonec jsme si trošku zapózovali...

svicky srdicko

 

3. den

Dnešní krásný prosluněný den jsme začali rozcvičkou. Dopoledne nám místní stařeček poradil, jak získat prsteny od jednotlivých živlů.

CJH živly

Odpoledne nás sluníčko vylákalo ven, tentokrát obchodovat.

deti obchodování

Večer jsme se vrátili do doby bez televize. Vedoucí a instruktoři nám předváděli ukázky z filmů nebo reklam a my jsme je museli poznávat... možná jsme se i něco přiučili!

vsichni

4. den

Dnešní dopolední program byly stanoviště s QR kódy. Díky nim jsme se dozvěděli, jaké úkoly máme plnit - vymýšleli jsme básničky o našem vedení, hráli scénky a hráli rúzné hry. (fotodokumentace bude později)

Odpoledne jsme si v chemické laboratoři namíchali lektvar, který nás ochrání před sílou prstenů.

CJH

Večerní program si pro nás připravili nejstarší děti. První část byla plná záludných otázek, za jejichž správné zodpovězení jsme získali část šifry. Po vyluštění textu jsme zjistili, že jsme v domě voskových figurín, ve kterém je místo pro jednu figurínu, kterou jsme "vytvářeli" z nejmladšího člena oddílu.

socha socha socha

5. den

Dnes ráno jsme pomáhali zemi, kterou sužuje oheň. Vylepšovali jsme protipožární systémy, cestu nám však křížily zlé plamínky, které nás vracely zpátky do domečků.

plamínek

Odpoledne si děti na svých pokojích připravily pro instruktory a vedoucí stanoviště - od masážních salónů, vědomostních testů až po předčítání Kytice.

stanoviště dětí

Večer jsme se přesunuli do televizního studia, kde se natáčel přímý přenos světoznámé televizní show Říčoland má talent. Vítězky nám předvedly excelentní divadelní představení s názvem "Kouzelná pec".

talent

6. den

Dnešní dopoledne jsme strávili zachraňováním země ohrožované vodou - zneškodnili jsme piraně, bažiny a uplatili jsme mořskou pannu.

pirana

Odpoledne jsme se vydali ven místo svačinky opékat špekáčky, zazpívat si s kytarami... no prostě si ven jen tak zablbnout.

spekacky

Večer jsme se ocitli na plážové diskotéce! Namíchali nám mojito, zatrsali jsme si Waka Waka nebo Danza Kuduro a naučili jsme se od našich sličných plážových instruktorek plážový tanec.

disko2

7. den

Dnes ráno nás čekala poslední celojaráková hra. Ocitli jsme se na území masožravek, které jsme museli zneškodňovat potravou a chemickými bombami. Naštěstí se nám to podařilo a my mohli pokračovat dál.

masozravky

Odpoledne jsme si zahráli aktivity..

aktivity

... no a večer nás čekala noční hra. Po cestě plné různých nástrah i zklamání, že prsteny neshořely na první pokus, jsme nakonec zjistili proč tomu tak bylo. Našli jsme megaprsten, který byl důvodem toho všeho a vhodili jsme ho do ohně. Prsteny živlů i samy živly byly poraženy!

nocnikovka

8. den

A je to za námi... celý týden utekl jako voda, nastal čas loučení. Ale ještě před tím proběhlo vyhlášení celojarákové hry. Na třetím místě se umístili Podvodníci, na druhém byli Florelové Říčorostí a první místo patřilo Zapáleným plameňákům! Všichni jsme si týden moc užili a těšíme se zase příště! :)

celojarakova

Největší dík patří našemu skvělému Aldovi!!

Alda

 


cimbál

© 2009 Javorníček, všechna práva vyhrazena
info@javornicek.cz I tel.: +420 602 321 325CREATED BY SCRAP & iDev