Dětský folklórní soubor Javorníček


Jak se máme na Jarákách :-)


1. den

Zdarec Javec! Tak jsme se opět po roce setkali v Říčanech. Po výborném kuřízku a poledním klidu jsme se prošli kolem hotelu a zahráli si různé hry.

procházka

Po návratu do hotelu zde na nás čekalo překvapení - konal se tam sjezd klubu miliardářů, kteří hledají stážisty do svých oborů

 • majitel pohádkových studií pan Tom
 • světoznámá módní návrhářka Edna Módní alias Gabča
 • majitel továrny na čokoládu a limonádu Mates
 • nejúspěšnější hračkářka Lucka
 • vlastník zoologických zahrad po celém světě Kuba
 • majitelka hotelových komplexů Klaris

Děti si vybírali pod svá křídla, aby jim předali jejich zkušenosti z oboru podle toho, co umí.

miliardáři

No a večer jsme si zahráli venku svíčkový fotbal.

 

2. den

Dneska dopoledne jsme vymysleli názvy našich týmů, nakreslili jsme si loga a vyrobili kartičky se jmény.

 • Tomoni
 • Bombíci
 • Giocattoli
 • Hrošíci
 • Kruuuu
 • Angabadam

Odpoledne jsme se zúčastnili přípravných kurzů pro miliardáře - kurz kreativity, základy financí a kurz etikety.

celojaráky

Večer probíhala aukce, každý jsme si vydražili předmět pro nás důležitý. Po úspěšné aukci jsme bouchli šáňo, dali si občerstvení no a pak si zatrsali na diskotéce!

holubička

3. den

Dneska ráno se stala hrozná věc! Někdo nám z trezoru ukradl naše vydražené předměty! Vydali jsme se zlodějovi na stopu, z tajné zprávy jsme se dozvěděli, že byl s někým domluvený a teď se potkají na tajném místě. To jsme sice nenašli, ale snad nám ještě zanechá další stopu.

hon na zloděje

Odpoledne jsme využili naše nové znalosti z oboru financí a zaobchodovali jsme si. Nikdo naštěstí neskončil na nule.

Večer jsme byli unavení, tak jsme si pustili pohádku na dobrou noc :) a teď už hurá na kutě, dnes budeme běhat i ve snu!

 

4. den

Další stopa po zlodějovi nás dovedla k vetešníkovi. Ten byl ale chráněn neoblomnou ochrankou, takže jsme se nejdřív naučit velmi těžké a zpeklité heslo... naštěstí jsme ale strašně šikovní, takže jsme to zvládli rychle. Vetešník nám ale nechtěl nic říct, prý mu musíme donést vzácnou bankovku, která je jen jedna a nachází se jako velmi vzácný exponát v muzeu. Co teď? Museli jsme si zahrát na padělatele a bankovku překreslit. Ten kdo kreslil ji však neviděl, dostávaly se k němu jen informace, které musel výtvarně ztvárnit. Po složité práci jsme se vlastně nic nedozvěděli, protože nás vetšeník jen tahal za nos. Snad se něco dozvíme od někoho jiného...

securitybankovkaděti

Odpoledne si děti na pokojích připravily desetiminutové stanoviště pro vedoucí. Z hotelových pokojů se stala masážní studia, kadeřnictví, pokoj s kouzelnými triky, tetovací studio, relaxační zóna apod. Hodnocení bylo velmi těžké, ale zbítězit mohl jen jeden pokoj.

Večer jsme se sešli u cimbálu, naučili jsme se některé nové tanečky. No prostě jsme si hezky zabékali a zatančili. A pak už jsme unavení a vytancovaní zalehli do pelíšků. :)

cimbalka

4. den

Dnešní dopolední program si pro nás připravily nejstarší děcka. Po splnění složitých úkolů jsme od svědků krádeže zjistili, jak náš lupič vypadá! Hurá, jsme o krok blíže...

Odpoledne jsme se teple oblékli a vydali se do malého velkoměsta plnit úkoly z QR kódů. A protože už od rána hustě sněžilo, koulovali jsme se u toho a moc nás to venku ve sněhu bavilo. Nakonci nám přišla zpráva, že počítačový mafián, který toto velkoměsto ovládá ví, kde se bude konat předávka našich vydražených a odcizených předmětů.

Večer se konalo slavné Říčany mají talent! Jeden soutěžící talentovanější než druhý! Zpěváci, herci, komici, modelky a modelové, baleťáci... dokonce i cvičenky aerobiku :) A protože odpoledne venku v zimě nás velmi unavilo, tak už jdeme na kutě... dobrou noc.