Dětský folklórní soubor Javorníček


Klub


Vítejte na stránkách Klubu Javorníčku

Jsme nejstarší klasickou kategorií Javorníčku a proto umíme již mnoho tanců z Valašska i z Brněnska. Kromě valašské točené, valčíku a polky zvládáme již také čardář, luženskou točenou, starodávný tanec, mazurku a troufneme si už i na odzemek!

Je nám mezi 14 a 18 lety a většina z nás tancuje již skoro 10 let. To ale neznamená, že se k nám nemohou přidat noví členové. Naopak se naše kategorie stále rozrůstá o nové členy, a proto nás je v současnosti na některých zkouškách i více než 10 tanečních párů!

Pravidelné nácviky míváme v pondělky od 17:15 do 19:30, na kterých tancujeme, pilujeme cifry a také zpíváme. Učíme se totiž na každé zkoušce novou písničku, kterou si vybíráme my sami podle toho, kterou písničku se chceme zrovna naučit zpívat.

Letos jste nás mohli vidět vystupovat na řadě vystoupeních v Brně, ale i v zahraničí. V minulosti jsme se zúčastnili mezinárodních folklorních festivalů ve Strážnici, v Luhačovicích, v Rumunsku, Maďarsku i Chorvatsku a plánujeme další! Mimo tancování se scházíme také každé Velikonoce, které tradičně prožíváme v kroji a s folklórním hudebním doprovodem, jezdíme o letních prázdninách na tábor do Žirovnice na jaráky do Říčan anebo plesáme na tradičním únorovém plesu celého Javorníčku.

Pokud Tě zajímá víc o naší kategorii, napiš našim vedoucím, nebo se na nás přijď podívat rovnou na zkoušku do Lužánek.

Na naše fotky ze soustředění, vystoupení i táborů se podívejte do fotogalerie.

Čas našich zkoušek - každé pondělí 17:15 - 19:30

Akce, které nás čekají a které máme za sebou, kontakt na vedoucí a diskuzní fórum

 

iv_kategorie_2016


Kontakty na vedoucí IV. Kategorie:
Matyáš CHALOUPKA 733 532 833 matyasch@gmail.com
Gabriela CHALOUPKOVÁ 733 532 832

gchaloupkova@gmail.com

Jakub KLODWIG 702 099 966 klodax@centrum.cz

Jana KLODWIGOVÁ 731 324 075 janaklodwigova@javornicek.cz

 

Naše soukromé diskuzní fórum

 

Akce, které nás čekají

Akce, kterých jsme se účastnili