Dětský folklórní soubor Javorníček


6.10.2009 - Velký zpěvník Javorníčku


Máme velikou radost, že Vám můžeme nabídnout možnost využívat našeho Velkého zpěvníku. Obsahuje k dnešnímu dni 355 písní, které si můžete stáhnout ve formátu PDF. Písně jsou seřazeny podle oblastí, ze kterých pocházejí, a kromě textu obsahují i notový zápis a akordy. Věříme, že jeho přítomnost na našich stránkách Vám poskytne nevyčerpatelný zdroj lidových písní, které znáte z Javorníčku.

 

Zpěvník vznikl převážně z našich zdrojů - ze sběrů, ze zápisů táborových "písní dne", z různých dalších zdrojů. Za posbírání, zpracování a korekturu tolika písní  poděkujme všem tvůrcům, zejména pak Lucce Plánkové a Tomáši Pálkovi.

 

Zpěvník najdete zde. Vzhledem k autorským právům jsme nuceni přístup ke zpěvníku chránit heslem. Uživatelské jméno a heslo je totožné s tím, které jsme používali na starém webu do diskuzního fóra. Pokud tyto údaje neznáte, jsou k dispozici u vedoucích kategorií. Případně si o ně napište. Nezapomeňte ovšem připojit informace o sobě, a Váš vztah k souboru. Obsah si velmi ceníme a hodláme jej automaticky poskytovat pouze současným (příp. bývalým) členům Javorníčku. Děkujeme za pochopení.